Oficiálne stránky zastúpenia AutoSock v SR.

Často kladené otázky


Manipulácia a veľkosť

Veľkosť AutoSock záleží na rozmeroch vašich pneumatík. Jednoducho zadajte svoje rozmery pneumatík do "AutoSock konfigurátor" na ľavej strane a zobrazí sa vám zodpovedajúce Autosock. Pokiaľ konfigurátor nezobrazí žiadny produkt, kontaktujte nás. Radi vám poradíme.

Nie. Musíte len zastaviť svoje vozidlo a zatiahnuť ručnú brzdu. Uistite sa, že auto nie je pri montáži na svahu. Pretiahnite AutoSock cez hnacie pneumatiky zvrchu nadol (kým je to možné) a potom pohnite cca o 1m. Pretiahnite zvyšok AutoSock cez pneumatiku. AutoSock sa automaticky samovystředí počas jazdy. Ak ste zapadli, postupujte pozri vyššie a trochu pretočte iba koleso namiesto posúvanie s vozidlom.

Balenie obsahuje jeden pár (2 ks AutoSock), ktoré sa majú namontovať na hnacie kolesá.

Sú pravdepodobne mokré a špinavé. Dajte ich späť do ich skladovacieho vrecka (môžete použiť pribalené rukavice). Keď sa dostanete domov, osušte ich a odstráňte špinu a nezabudnite je dať späť do auta pre budúce použitie!

Technológia

AutoSock je textilný poťah pneumatiky, ktorý zvyšuje trakciu (ťah kola) na zľadovatených a zasnežených zimných cestách. AutoSock je veľmi jednoduchý a rýchly na montáž a demontáž - oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako akýkoľvek kovový snehový reťaz.

Je dobre známe, že sneh a ľad sa lepí / drží na textíliách. AutoSock je vyrobený zo 100% high-tech vlákien. Tieto vlákna, ktorá sa stanú pri použití chlpatejší, sú usporiadané v určitom vzore, aby sa optimalizovala priľnavosť. Pneumatika vozidla vytvára pri jazde na snehu a ľade vodný film. Kombináciou tlaku pneumatiky, vodného filmu a špeciálneho materiálu vzniká vysoká priľnavosť s protišmykovými účinkami, čo zaisťuje veľmi dobrú funkčnosť na snehu a ľade.

AutoSock je účinnejší ako zimné pneumatiky a sú tiež účinnejšie ako kovové snehové reťaze v určitých situáciách. Boli testované a formálne schválené niekoľkými poprednými automobilkamií a TÜV SÜD v Nemecku. AutoSock možno montovať na zimné aj letné pneumatiky.

AutoSock nemá problémy s hlasným drnčením alebo kodrcavou jazdou na hrboľatej ceste ako kovové snehové reťaze. Pretože neexistuje nebezpečenstvo poškodenia konštrukcie vozidla, AutoSock je schválený pre použitie až do rýchlosti 50 km / h (samozrejme vaša rýchlosť by mala byť uspôsobený stavu vozovky a počasia).

Použitie

AutoSock zlepšuje záber kolesa na zasneženom alebo zľadovatenom povrchu. Odporúča sa zložiť AutoSock, keď sa dostanete späť na vozovku bez snehu alebo ľadu (napr. Suchý asfalt). Pri schvaľovacích testoch TÜV AutoSock splnil normu snehových reťazí ÖNORM 5117 (Vzdialenosť a odolnosť snehových reťazí). Avšak jazda na asfalte a betóne sa neodporúča, pretože značne zvyšuje opotrebenie tkaniny.

Áno. AutoSock môže byť použitý so všetkými bezpečnostnými elektronickými systémami ako sú - ESP, ASC + T, ASR, ABS. Na rozdiel od iných tradičných reťazí, AutoSock zlepšuje výkon elektronických bezpečnostných systémov ako takých.

Áno. Umiestnite AutoSock na predné kolesá.

Áno. Umiestnite AutoSock na zadné kolesá. Pre lepšiu brzdenie a riadenie by ste mali zvážiť ďalší pár na predné kolesá.

Áno. Umiestnite AutoSock na všetky štyri kolesá.

AutoSock možno použiť na cestách, kde značka vyznačuje povinnosť použitie snehových reťazí Nemeckou, Slovinsku, Francúzsku, Českej republike, Slovensku, Švajčiarsku atď.

AutoSock možno použiť na cestách, kde značka vyznačuje povinnosť použitie snehových reťazí v celej Európskej únii (Rakúsko, Nemecko, Slovinsko, Francúzsko, Česká republika, Slovensko atď.) a tiež vo Švajčiarsku.

Áno. AutoSock funguje aj s vozidlami, ktoré majú malú vzdialenosť medzi pneumatikou a telom vozidla a pneumatikou a zavesením kolesa.

Áno. Nie je to problém, ak veľkosť AutoSock zodpovedá veľkosti pneumatík z druhého vozidla. Môžete skontrolovať, či vaše veľkosť AutoSock zahŕňa pneumatiky, ktoré chcete použiť - stačí zadať nové rozmery pneumatík do "AutoSock konfigurátor" na ľavej strane.

Áno môžeš! AutoSock je 100% textil a nepoškodzuje ráfiky ako kovové snehové reťaze!